Z Paryża do Dakaru na motocyklach

Spór trwał długo, aż doczekał się rozstrzygnięcia „motocyklowej centrali”, która wystąpiła w roli rozjemcy. Utalentowany Zbigniew Przybyła z głogowskiej sekcji Automobilklubu Zagłębia Miedziowego, mający na koncie udane międzynarodowe starty, przeniósł się do Wschowy.

Nowy klub nie doszedł jednak do porozumienia z głogowskim, a na tym najbardziej stracił sam zawodnik, pozbawiony możliwości startów w imprezach. Tymczasem w Warszawie czeka na niego nowiutka Husqvarna z 4 suwowym silnikiem 350 cm. Podkomisja motocyklowa PZMot ustaliła wysokość transferu na 50 min zł i tyle musi zapłacić głogowskiej sekcji klub ze Wschowy.Zbigniew Przybyła będzie reprezentował w sezonie barwy nowego klubu w motocrossie, a starego – w Enduro.

Obecnie ekipa działaczy sportu motocyklowego z trenerem kadry Mirosławem Malcem uda się do Bolonii na wielkie motorowo-samochodowe widowisko, jednak nie po to, aby oglądać, lecz omawiać sprawy sprzętowe i plany startowe. Naszych najlepszych Zbigniewa Przybyłę i Ryszarda Gancewskiego czekają starty w największych imprezach świata w tej dyscyplinie sportu. Rozpoczną udziałem w najtrudniejszym rajdzie Paryż – Dakar, a w przyszłym roku byłyby to Rajd Inków (startowali w nim z dużym powodzeniem) i Rajd Faraonów.

Na przyszły sezon rozdzielono już Imprezy (na razie bez dokładnych terminów). Z sześciu eliminacji mistrzostw Polski w rajdach Enduro dwie odbędą się na Dolnym Śląsku w Głogowie i Bogatyni. Kielce zorganizują eliminację do mistrzostw świata. Jedną z eliminacji krajowych mistrzostw w motocrossie urządzi Głogów.

Na nowych motocyklach Husqvarna w nowym sezonie będą Jeździć także dolnośląscy kadrowicze:

w kl. 125 cm – Wojciech Rencz, Krzysztof Gnacy (Turów Bogatynia), Paweł Królikowski (AK Zagł. Miedź. – Głogów),

w kl. 250 cm – Bogdan Warchoł (AK Zagł. Miedź.).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod *