Pasjonująca walka na szczecińskim torze Motocrossowcy Śląska i Legii – najlepsi 1972

Wczoraj na torze motocrossowym w Szczecinie rozegrano II eliminację do mistrzostw Polski w motocrossie. Na starcie stanęło 70 zawodników ubierających się o mistrzowskie tytuły w klasach 125, 250 i 500 cm. Niesprzyjająca aura sprawiła, że te ciekawe i świetnie zorganizowane zawody oglądała tylko garstka widzów.

II eliminacja stała pod znakiem I dobrej jazdy zawodników Śląska Wrocław, warszawskiej Legii, Zawilszy, Wawelu Ostróda i KM Szczecin. Nasi motorowcy nie byli jednak w stanie włączyć się do walki o zwycięstwa, gdyż triumfatorzy poszczególnych wyścigów, a także w łącznej punktacji, byli poza Ich zasięgiem. Najlepszą formę demonstrował Zbigniew Rutkowski — w trzech wyścigach klasy 250 cm walczył przez cały czas w czołówce. Najlepsze miejsce Il-gie zajął w drugim wyścigu, natomiast w trzecim biegu był trzeci.

W tej klasie bezkonkurencyjny był Teofil Jasiński z Legii Warszawa. Wygrał on wszystkie 3 biegi nie dając nikomu żadnej szansy rywalizacji. W walce o następne miejsca rywalizowali ze sobą: Bogusław Urbaniak z Budowlanych Gdańsk. Stanisław Olszewski z WSW Wawel Ostróda i Zbigniew Rutkowski z MK Szczecin. Tę rywalizację między rutynowanymi zawodnikami Rutkowskim i Urbaniakiem wygrał Stanisław Olszewski i on w łącznej punktacji trzech biegów uplasował się na II miejscu. Z.b. Rutkowski zajął ostatecznie III miejsce co należy uznać za sukces.

W klasie 500 cm najlepszym zawodnikiem był Tadeusz Bednarczuk ze Śląska Wrocław. Wygrał on dwa biegi, a w jednym tylko na skutek upadku zajął III miejsce. Jego najgroźniejszym rywalem był kolega klubowy — Czesław Sędrowicz, który we wszystkich biegach plasował się na czołowych miejscach i w efekcie w łącznej punktacji zajął II miejsce. Na III miejscu w tej klasie uplasował się Józef Bulikowski z Legii, który w drugim i trzecim wyścigu poważnie zagrażał Sędrowiczowi.

W klasie 125 cm odbył się tylko jeden wyścig w którym na starcie stanęło 17 zawodników. Tutaj pewnie zwyciężył Tadeusz Szwemin z Zawisza Bydgoszcz przed E. Zarzyckim z Legii W-wa i J. Sosną z WSW Wawel Ostróda.

Z pozostałych zawodników KM k Szczecin — Bogdan Sas w klasie 500 cm zajmując dobre V miejsce, a Jerzy Ciszek w kl. 125 cm uplasował się na VI pozycji.

A oto zwycięzcy w poszczególnych klasach:

125 cm

1. T. Szwemin (Zawisza Bdg ).

2. E. Zarzycki (Legia W-wa),

3. J. Sosna (Wawel Ostróda)

Klasa 250 cm

1. T. Jasiński (Legia W-wa)

2. Stanisław Olszewski (Wawel Ostróda)

3. Zb. Rutkowski (KM  Szczecin)

500 cm

1. T. Bednarczuk (Śląsk Wr.)

2. Cz. Sędrowicz (Śląsk Wr.)

3. J. Bulikowski (W-wa)

Organizacja zawodów- spoczywająca w rękach działaczy KM Szczecin i PZMot. — bardzo sprawna. Zakończenie zawodów i rozdanie nagród odbyło się wieczorem w klubie ZMS Trygław.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod *