Junak i tym razem zwycięsko w motocrossie 1959

T TYM RAZEM z sukcesami powrócili szczecińscy motocykliści z eliminacji do mistrzostw Polski. Odbyła się ona w Olsztynie i była kolejnym sukcesem maszyn Junaka w klasie 350 cm. Wprawdzie nie zwyciężył tyra razem szczeciniak, ale niewiele do tego brakowało.

PIERWSZE miejsce zajął STACHIEWICZ z Budowlanych Gdańsk na „Junaku”. Drugi byt KUROWSKI, a trzeci FIGURSKI. Oczywiście również na „Junakach„. Na czwartej pozycji uplasował się znany w Szczecinie Lisowski a Gorzowa też na „Junaku„.

Generalną klęskę już po raz drugi odniosły drogie i renomowane maszyny crossowe BSA. Rutynowany Szubert z Legł zajął dopiero 5 miejsce. Wśród zawodników kadry na rodowej zapatrzonych dotychczas w zagraniczny sprzęt zaczyna już panować przekonanie, iż „Junaki” są rzeczywiście maszynami najwyższej klasy sprzętu wyczynowego. Chyba trudno marzyć o lepszej reklamie dla szczecińskiej fabryki motocykli.

NIESTETY JEST w tym sukcesie i ciemna plama. Oto Orzepowski, który skutecznie konkurował z Stachewiczem o mistrzowskie punkty, tym razem je stracił z powodu słabo przygotowanej maszyny.

Prowadząc do 13 okrążenia w tym wyścigu z przewagą ponad 400 m musiał się wycofać z powodu defektu gaźnika. Apelujemy więc do kierownictwa „Junaka” o stworzenie możliwie Jak najlepszych warunków do przygotowania maszyn. Przecież kto Jak kto, ale Junakowcy powinni mleć Idealnie przygotowane „Junaki„. Chyba, te ma się potwierdzić przysłowie o „szewcu, który bez butów.

JEST TO AKTUALNE ,i szczególnie teraz, kiedy szczecińscy zawodnicy maj się zaprezentować własnej publiczności w walce o mistrzostwo Polski. Tym razem liczymy na zwycięstw szczeciniaka. Będzie on mia! handicap własnej trasy i doping publiczności. Musi Jednak mieć również odpowiedni motor. Motocross szczeciński, który odbędzie się w dniu 21 czerwca zapowiada się rewelacyjnie. Nadeszły Już zgłoszenia ekipy wicemistrzów Europy ze Schwerina. Zobaczymy więc na trasie przy al. Wojska Polskiego, najwyższą klasę Jazdy terenowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod *