Zmarł były lider zespołu Simson, Horst Schmerze

W niedzielę 17 stycznia długoletni lider zespołu Simsona Horst Schmerze zmarł w wieku 89 lat w klinice w swoim rodzinnym Suhl na zapalenie płuc . Horst Schmerze jak żaden inny akcent w sportach terenowych. „Horst wiele osiągnął jako lider zespołu, wniósł znaczący wkład w sukces istniejącej od dawna firmy Simson Suhl” – wspomina były zawodnik terenowy Simson Rolf Uhlig z Chemnitz.

Aktywny do końca

Po tym, jak zawodnik AWO off-road i motocross odłożył kask pod koniec 1964 roku, poświęcił się wyścigom dwukołowym poza torem jako lider zespołu Simson. W latach 1965 na Wyspie Man i 1989 w Walldürn w Niemczech Zachodnich był sześciodniowym liderem zespołu srebrnego wazonu, a później Junior Trophy. Potem przeszedł na emeryturę, ale miał już przeczucie co do losu konstruktora jednośladów. W rzeczywistości nie musiał już być świadkiem ukończenia fabryki Simson w 1991 roku. Jak to, co siła robocza zgromadziła przez dziesięciolecia pracy, od teraz idzie na marne.

Towarzysz Horsta Paina, Rolf Uhlig z Chemnitz, który w latach 60. i 70. odnosił sukcesy jako sportowiec terenowy Simsona, powiedział: „Kiedy zadzwoniłem do Horsta dwa dni przed Bożym Narodzeniem, miałem wrażenie, że nadal jest w dobrym nastroju. wrócił z zagranicznego kursu dopiero 14 dni wcześniej. Po wyjeździe nadal obserwował biegówki w Suhl i od czasu do czasu organizował kilka rzeczy ”.

Horst Schmerze ma również swój udział w prawdopodobnie największym pojedynczym sukcesie konstruktora jednośladów z Suhl w 1990 roku, w postaci Thomasa Bieberbacha (klasa 2-suwów 80 cm3), do dziś jedynego niemieckiego mistrza świata w enduro. Warto również wspomnieć o sukcesach Waldkirchenera Rolfa Hüblersa, który został mistrzem Europy w klasie 125 cm3 na Simsonie w latach 1984 i 1985.

Horst Schmerze na zawsze będzie ciepło wspominany przez biegaczy i kibiców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod *