Zespół narodowy seniorów na 62 ISDE jelenia Góra 1987

Ryszard Augustyn (Simson GS 80) 26 letni motocyklista pochodzący z Oleśnicy woj. Kieleckie będzie już po raz 8 startował w tej imprezie. Obecnie mieszka w Radomiu reprezentuje od początku kariery Kielecki klub motorowy KKM studia w Warszawie w Akademii wychowania fizycznego. Startuje w rajdach Enduro od roku 1978 dwukrotnie zdobył mistrza Polski. Należy także do ścisłej czołówki zawodników w motocrossie jeżdżących w Mistrzostwach Polski klasa 250 cm.Do zespołu Simsona wraca po 5-io letniej przerwie właśnie na tym motocyklu Simson uzyskał swój pierwszy wynik na Six Days w 1980 roku 4 miejsce. Jest nieco za ciężki na 80-ke waży 80kg około 20kg więcej od swoich rywali, ale talent i doświadczenie i przygotowanie motocykle powinno dać w zawodach wysoką lokatę.

Piotr Kasperek (Simson GS 80) ostatnie odkrycie Mirosława Malca 19-to letni Bielszczanin zdał w tym roku maturę po ukończeniu technikum samochodowego. Przygotowywał się na te imprezę raczej w zespole juniorów trener Mirosław Malec powierzył mu bardziej odpowiedzialne zadanie Piotr Kasperek zebrał sporo komplementów po ubiegłorocznej sześciodniówce ukończył ją mimo skręcenia nogi. Ściga się na motocrossie od roku 1984.W 1985 roku został mistrzem klasy 50cm aktualnie jest wicemistrzem w klasie 125cm jeździ na motocyklu marki suzuki w barwach klubu Górnik Czerwonka oddzielny rozdział to rajdy tam reprezentuje Bielski klub motorowy BKM Bielsko Biała, z którym zdobył dwukrotne drużynowe mistrzostwo kraju a w roku 1986 okazał się najlepszy w klasie powyżej 125cm.

Ryszard Gancewski (Simson GS 125) senior ekipy i nasz rajdowiec nr.1 Światowa czołówka w klasie 125cm, do której wraca po mało udanym sezonie spędzonym na motocyklu Jawa 250, 32 latek z Kajkowa pod Ostrudą mieszka w Gdańsku. Podobno pierw nauczył się jeździć na WFMce siostry a potem na rowerze. W 1974 roku odkrył go prezes Wawelu Ostruda pan Karol Wadas a już trzy lata później Ryszard Gancewski debiutował w sześciodniówce. Jeleniogórska impreza będzie jego 11 może poprawi swój wynik drugie miejsce w klasie 100 cm z 1980 roku.Ma na koncie wicemistrzostwo Europy dwie czwarte lokaty i jedną piątą. Siedem razy najlepszy w kraju równoległe starty w motocrossie przyniosły mu tytuł mistrzowski w klasie 500 cm a potem w klasie 250cm Ryszard Gancewski to największa polska nadzieja w klasyfikacji indywidualnej.

Zbigniew Przybyła (Jawa 250) do tej pory AS zespołu Simsona, ale lata lecą. Zbigniew Przybyła już nie jest szczupłym nastolatkiem przybrał na wadzie i zmiana motocykla stała się koniecznością 23 latka. Zbigniew Przybyła nadal mieszka we Wschowie koło Leszna od początku swojej kariery jeździ w Klubie Motorowym Zagłębie Miedzowe Lubin przy Hucie Głogów. Uczestniczył w czterech sześciodniówkach wicemistrz Europy 1985 roku w klasie 80 cm.Na Husqvarnie CR 125 zdobył dwa mistrzostwa Polski w 1984 i 1985 roku.

Krzysztof Serwin (Jawa 250) wyjątkowo przestronny motocyklista z Lublina rocznik, 1956 jako reprezentant AVI Świdnik startował w rajdach obserwowanych od 1978 roku zamykając ten okres czwartą lokatą w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Trzy razy sięgał po prymat w rajdach Enduro raz w motocrossie klasy 500 cm, ale już w barwach Budowlani Gdańsk brał udział już w ośmiu sześciodniówkach najlepiej wypadł w roku 1980 7 pozycja w klasie 100 cm. Powołanie Krzysztofa Serwina do zespołu Trofeum światowego stanowiło dla niego niespodziankę, bo od 2 lat nie startował w rajdach Enduro, ale skoncentrował się na motocrossie. Trener Mirosław Malec ma jednak zaufanie do jednego z drużynowych wicemistrzów świata z ASSEN.

Zbigniew Goth (Jawa 500) 25-cio latek z Gdyni po raz trzeci stanie na starcie sześciodniówki ostatnio we Włoszech i Hiszpanii był członkiem serwisu. Kariera budowlanych Gdańsk przebiega krętą drogą. Od roku 1979 fala sukcesów najpierw Mistrz Polski Enduro w klasie 175 cm i debiut w Six Days został wykluczony z rajdu, bo nie zatrzymał się w PKP, czyli punkt kontroli przejazdu potem trzy motocrossowe sukcesy na motocyklu KTM MX 125.Od tamtej pory czekając na odpowiedni motocykl jedynie w rajdach potwierdzając swoja należność do ścisłej czołówki trzykrotnie był wicemistrzem a w tym roku zdobył mistrzostwo kraju w klasie 500 cm.

Zespół Narodowy Juniorów

Jacek Czachor (Jawa 250) podobnie jak reszta zespołu junior Trophy 20 latek Jacek Czachor debiutuje w sześciodniówce Jest Warszawiakiem i startuje w Klubie AMK Pałac Młodzieży wraz z młodszym bratem Mariuszem. Najpierw zaczął odnosić sukcesy w Enduro klasa 175cm 1984 roku później połączył rajdy z motocrossem gdzie obecnie należy do czołówki w klasie 125 cm.

Paweł Pietrzak ( Jawa 250) Awans 19-to latka z Chodakowa do zespołu narodowego stanowi niemal sensacje, bowiem zawodnik Szarak Sochaczew dopiero od 7 miesięcy jeździ w rajdach Enduro Rozpoczął karierę w 1983 roku zdobył już mistrza okręgu w motocrossowej klasie 250 cm i drugiego wicemistrza Polski w Enduro w klasie powyżej 125 cm.

Jarosław Pomirski (Jawa 250) 21-no letni Gdańszczanin legitymuje się identycznym stażem w rajdach Enduro, co Paweł Pietrzak. Po roku startów w 1981 roku został mistrzem klasy 50 cm, od 3 sezonów na motocyklu Suzuki RM 125 jest w czołówce tej kategorii. Wspaniały debiut w Mistrzostwach polski w Enduro tytuł mistrzowski w klasie powyżej 125 cm.

Jacek Lonka (Jawa 500) Największy motocrossowy talent nad Wisłą ma 23 lata pochodzi z Grzyisłowic koło Wrześni Jeździ od roku, 1979 jako zawodnik zjednoczonych Września Victorii Września Unii Poznań a ostatnio nowo utworzono Wrzosu Września. Na wynikach Jacka Lonki po zdobyciu Mistrz polski w klasie 125 przed 4 laty zważał sprzęt. Dopiero w tym roku przesiadł się z CZ na Kawasaki KX 500 i odnosi seryjne zwycięstwa rajdy Enduro uprawia od 2 lat.

Zespoły Klubowe PZM I

1.Andrzej Tomiczek (KTM 125) BKM Bielsko Biała

2.Tomasz Kodym (KTM 125) Szarak Sochaczew

3.Zbigniew Banasik (Jawa 250)Korona Kielce

Zespoły Klubowe PZM II

1.Bogdan Warchoł ( KTM 125) Sparta Wrocław

2.Krzysztof Tobiasz (Jawa 250) BKM Bielsko Biała

3.Mirosław Kulik (KTM 125) BKM Bielsko Biała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod *