Zbigniew Kłujszo Bohaterem motocrossu w Szczecinie

Doskonale spisali się na szczecińskim torze motocykliści GAMK Budowlani.

Rozegrana tam zostało XIII eliminacja motocrossowych mistrzostw Polski w klasach 125 i 250 ccm.

W klasie 125 startowało 38 zawodników, o w kiesie 250 – 32 zawodników

W klasie 125 ccm. W której odbył się jeden wyścig, zwyciężył Tadeusz Piotrowski (Drwęco Ostrów) przed swym kolegą klubowym Henrykiem Fijasem i Antonim Adamczykiem i Automobilklubu Cieszyńskiego.

W kłosie 250 ccm odbyły s ę dwa wyścigi. W pierwszym zwyciężył gdańszczanin Zbigniew Kłujszo przed Walterem Stępińskim (Górnik Czerwionka) i Grzegorzem Kullingiem (Budowlani i Gdańsk). W drugim znów wygrał Zbigniew  Kłujszo.

W klasie 250 ccm, w której za kończyły się już eliminacje, tytuł mistrzowski zdobył Stanisław Olszewski z Stomilu Olsztyn, który – choć nie startował w niedzielnej eliminacji – miał już wcześniej zapewnioną odpowiednią ilość punktów. Tytuły wicemistrzowskie przypadły Zbigniewowi Kłujszo i Walterowi Stępińskiemu.

W klasie 125 ccm prowadzi zdecydowanie Tadeusz Piotrowski – w dalszej kolejność zadecyduje następny wyścig, jaki odbędzie się w Cieszynie.

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyli Budowlani Gdańsk, o najlepszym zawodnikiem imprezy został reprezentant tego klubu Zbigniew Kłujszo.1986 Zbigniew Kłujszo Szczecin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod *