World Trophy dla NRD- Jerzy Jaźwiecki 1987

W sobotnie popołudnie 62. motocyklowa Sześciodniówka dojechała do mety. Najcenniejsze trofea ..World Trophy FIM” i „World Trophy Junior” tym razem trafiły w ręce zawodników NRD. Nasi zachodni sąsiedzi wykazali w tej trudnej próbie największe umiejętności przede wszystkim, jeszcze raz udowodnili te ich sprzęt — MZ i Simsony — nie ustępują innym znanym markom. Nasi reprezentanci uplasowali się na 5 miejscu. ale tylko 6 zespołów nie zostało zdekompletowanych i wynik ten raczej nie może nas satysfakcjonować. Po 3 dniach najmowaliśmy wysoką, medalową lokatę. (3) ale nasi zawodnicy nie potrafili jej utrzymać, głównie za sprawa pecha Olszewskiego i kłopotów Serwina z gumą Tradycyjne zawody w 6 dniu zakończyła próba motocrossowa.. która odbyła się na wzgórzu szybowcowym w Jeżowie Sudeckim. Ponad 20 tys. widzów obserwowało ciekawą i bardzo widowiskowa walkę. Motocross dawał jeszcze szansę tym zawodnikom, którzy mieli kilkusekundowe straty, mogli oni jeszcze liczyć na poprawę swojej lokaty. Jako pierwsi wyruszyli na trasę zawodnicy najniższej klasy — Bo i tym razem nie ominął pech naszego asa atutowego najstarszego zawodnika — Stanisława Olszewskiego. Zbyt blisko podjechał pod maszynę startową i zablokowała mu ona przednie koło. Spowodowało to kilkusekundowe opóźnienie i odrobienie takiej straty na 8 okrążeniach przerastało możliwości naszego reprezentanta. Znakomicie za to radził sobie na tej próbie kierowca z Włoch — Marco Rossi. Z przyjemnością patrzyło się jak niewielki Włoch ..połykał” kolejne przeszkody zwiększając z każdym przejechanym metrem dystans. Dobrze radzili sobie również zawodnicy NRD — prowadzący w tej klasie Thomas Bieberbach i Jens Thalmann, którzy przyjechał i na 2 i 3 miejscu. Olszewski nadrobił trochę cennych sekund i nawet wyprzedził 2 zawodników, ale ostatecznie zarobił 106 pkt. karnych i zajął w tej próbie 8 lokatę. Drugi startujący w tej klasie Polak. Ryszard Augustyn, zameldował się na linii mety tuż przed Olszewskim. Po krótkiej przerwie na pętle crossową wyruszyli zawodnicy startujący w klasie 125. I tutaj bardzo dobrze wypadł mistrz Europy zawodnik włoski — David Trolli na TM. Swój dotychczasowy dorobek stracił prowadzący w tej klasie Reinhard Kladtke spadając na 3 lokatę. Podobał się i zyskał sobie wiele sympatii Paul Edmondson na Yamaha, a Ryszard Gancewski, zmęczony już trudną trasą, zajął 19 miejsce. Najbardziej nas ucieszyła 4 lokata Andrzeja Tomiczka (klasa 125) i jest to najlepsze miejsce naszego zawodnika. W 250-kach klasą dla siebie był Szwed Dick Wicksell: nasi reprezentanci — daleko. Przybyła przekroczył 100 „karniaków” podobnie jak Serwin, Lonka i Groth Później jeszcze walczyli zawodnicy w klasie 500 i na tym zakończyły się emocje tegorocznej sześciodniówki.

62. motocyklowa sześciodniówka — Six Day — dobiegła końca. Za rok kierowcy walczyć będą we Francji w St. Marcel.

Klasa 80 cm

1. T. Bieberbach (NRD) 2. J. Thalmann (NRD) 3. R. Augustyn 5. S. Olszewski

Klasa 125 cm

1. D. Trolli (Włochy) 2. P. Edmondson (W. Brytania) 3. R. Kladtke (NRD) 7. R. Gancewski 32. A. Tomiczek, 35. B. Warchoł, 43. T. Kodym

Klasa 250cm

1. D. Wicksell(Szwecja) 2. G. Grasso (Włochy) 3. G Lalay (Francja) 9. Z. Przybyła. 46. J. Czachor 66. Z. Banasik, 75. K. Serwin 91.K Tobiasz.

Klasa 350 cm 4T

1.T. Charbonnier (Francja) 2. J. Sauer (RFN) 3. D Smith (USA)

Klasa 500cm

1.S.E. Jonnson (Szwecja) 2. J. Gruner (NRD) 3. T. Pellegrinelli (Włochy)

Klasa powyżej 500 cm

1.L. Piodux (Francja). 2. J. Chovancik (CSRS) 3. T. Gustavsson (Szwecja)

World Trophy”

1. NRD 1363,01, 2. Szwecja 1996.29, 3. Włochy 2477.12, 5. Polska

7210.80,

World Junior Trophy” 1. NRD 1517,29, 2. Włochy 1990.37, 3. USA 3366.12

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod *