Trzeci tytuł mistrza Europy dla Olszewskiego? -W. MACHNICKI 1981

Dwa tytuły mistrza Europy w motocyklowych rajdach szosowo-terenowych w klasie 75 cm. ma w swym dorobku zawodnik olsztyńskiego klubu STOMIL – STANISŁAW OLSZEWSKI. W roku bieżącym decyzjom FIM zlikwidowane zostały w rajdach ENDURO klasy pojemności 50 , 75 i 100 cm. A przy tym już za tydzień 2 i 3 maja w Jabloncu nad Nysą w CSRS odbędzie się I eliminacja tegorocznych ME w rajdach ENDURO.

Zapytałem więc Stanisława Olszewskiego o jego tegoroczne plany.

Nadal pozostanę wierny motocyklom marki Simson, które dowiozły mnie do tytułów mistrza kontynentu. Tym razem będzie to motocykl Simson GS 80 o mocy ok. 23 KM. Tym wialnie pojazdem wystartuję to 6 dwudniowych eliminacjach ME, które odbędą — oprócz CSRS — w Polsce w okolicach Jeleniej Góry w dniach 9-10 maja w Hiszpanii 23-24 maja, we Francji 30-31 maja, w RFN 13-14 czerwca i w Austrii 20-21 czerwca br.

W zespole fabryki SIMSON znalazło się w tym roku obok zarodników NRD także trzech Polaków prócz mnie na identycznym motocyklu jak mój pojedzie Zbigniew Kłujszo oraz Ryszard Gancewski startujący na identycznym motocyklu pojemności 125 cm. Fabryka zapewnia pomoc i opiekę nad sprzętem to czasie imprez o mistrzostwo Europy oraz w czasie rajdów Enduro o Puchar Krojów Demokracji Ludowej. lecz tylko na terenie Polski i w NRD. W Polsce eliminacjo ta odbyta się przed dwoma tygodniami i miałem możliwość wypróbowania nowego „Simsona„. Trenuję natomiast na motocyklu włoskim SWM którym wystartuje również w Pucharze KDL, na terenie Związku Radzieckiego.

Stanisław Olszewski jest dobrej myśli i sądzi, że również Simson GS 80” nie zawiedzie go na trasie rajdów, Choć konkurencja w nowej klasie 80 cm. na pewno będzie liczniejsza nit w dotychczasowej klasie 75 cm. Kto jednak pragnie utrzymać miejsce na rynku seryjnych motocykli tej klasy musi sięgać po sukcesy w imprezach sportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod *