Sylwetka Mistrza Krzysio 1979

Dwa tytuły Mistrza Polski w rajdach szybkich i motocrossach zdobył w tym roku świdniczanin KRZYSZTOF SERWIN. Duży sukces! W chwili składania materiałów kolejnego numeru gazety nasz mistrz znajdował się na sześciodniówce w CSRS. Nie czekając aż się zjawi postanowiłem przybliżyć jego sylwetkę czytelnikom. Pomogli w tym jego klubowi koledzy Siuda i Pranagal, który opowiedzieli o jego karierze sportowej szczerze i otwarcie A oto ich słowa:

Ryszard SIUDA

Krzysiek wyrastał w cieniu, wielkich rajdowych mistrzów Remigiusza Szczerbakiewicza i Eugeniusza Rechula i szybko poszedł ich śladem ten chłopak to talent z czystej wody. Jeździ aktualnie w naszej drużynie klubowej i reprezentuje również zespól fabryczny czeskiej Jawy Brał udział w wielu trudnych imprezach motorowych zaliczanych do Mistrzostw Europy, startował we Francji, Belgii, Holandii, RFN,Austrii i innych krajach. Jeżeli powiem, że Krzysio „śpi” z motocyklem, nie będzie w tym wielkiej’ przesady. Po raz pierwszy wsiadł na motor ukończywszy piętnasty rok życia. Otrzymał wtedy z klubu wysłużonego grata którego wyremontował i od tego się zaczęło…

EDWARD PRANAGAL

Krzycho” ‚ma smykałkę nie tylko do jazdy. Zna na pamięć silnik i wszystkie zespoły ostatnio dosiadł Jawę którą podarowali mu Czesi a jeździ na niej kilka sezonów podczas gdy koledzy z południa z którymi startuje zdarli już po kilka motocykli obserwując go na co dzień często kiwali głowami ….

Bez przerwy dłubie przy motocyklu starając się wydobyć z niego w wiele więcej niż to przewidział producent. Wciąż czegoś poszukuje i eksperymentuje. A ma w sobie wiele cech godnych mistrza talent, staranność, zapał, odporność psychiczną i zdyscyplinowanie. Nic dziwnego ze uzyskuje dobre wyniki . Potrafi zdobyć się na wiele wyręczeń a zwłaszcza gdy w grę wchodzi wysoka stawka zawodów. Mamy wszyscy dla niego pełne uznanie.

I tyle o Krzysztofie Serwinie w relacji jego kolegów klubowej drużyny .Gratulujemy mu serdecznie osiągniętych wyników. Uprawianie sportu motorowego wymaga wielu umiejętności i zalet takich jak perfekcyjne opanowanie kierownicy, oszczędnie gospodarowanie czasem podczas zawodów, bezbłędna technika jazdy. Do tych wszystkich nawyków dochodzi Krzysztof uporczywą żmudna pracą dzięki której zdobywa laury i tytuły mistrzowskie. Z pewnością jeszcze nie raz o nim  usłyszymy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod *