Przyjdzie czas na Afrykę- Janusz Śmiłowski

Ojciec Andrzej pochodzi z Opola jeździł na żużlu w Kolejarzu jeszcze w czasach Szczakiela a na, okres służby wojskowej przeniósł się do Śląsk Wrocław i tam za smakował motocrossu i enduro W 1980 Wybrał dla odmiany trias przez następne 10 lat zdobywając mistrzostwo strefy jakoś nie może porzucić tego sportu i nadal minio 43 wiosen uczestniczy w rajdach obserwowanych na Montesie 350 .

Ale przede wszystkim dba karierę syna WOJCIECH RENCZ to jedna z największych nadziei polskiego enduro. Ma już za sobą debiut W Sześciodniówce wraz z zespołem juniorów wywalczył trzecią lokatę w Povazskiej Bystrzycy a wynik, którym dzisiaj szczyci się PZM, nie zostałby osiągnięty gdyby nie charakter nastolatka z Wrocławia. Ukończył Six Days mimo pęknięcia nadgarstka lewej ręki Rozpoczynał karierę przed sześciu laty w Sparcie. Simson 50, CZ 125 – motocross łączony z enduro.

Foto: Wojciech Rencz Simson GS 80 WKH

Trzy sezony późnej przeprowadzka do nowo powstałej sekcji Turowa Zgorzelec, gdzie ojciec otrzymał połowę trenerskiego etatu (o 1.00 W nocy pobudka, dojazd do Bogatyni i cały dzień zajęć z zawodnikami) a Wojtek wkrótce zdobył pierwszy tytuł w rajdach Na crossowych torach całego kraju też stała się znana CZ 125 z nr. 111 Zwałowiska w Bogatym posłużyły do budowy własnego obiektu cnoto crossowego w miejscowej bazie transportu znalazło się miejsce na garaże i warsztaty sekcji. Jeszcze w ubiegłym roku jeździło w niej 25 chłopaków, ale 31. Grudnia decyzją dyrekcji kopalni sekcje bokserska- i motorowa Turowa uległy rozwiązaniu Rencz reprezentuje dziś Zagłębie Miedziowe Głogów jest rajdowa Yamaha 125 sprowadzona przez Ryszarda Mankiewicza, jest i crossowa Kawasaki KX 125 ze specjalnym wydechem typu Super cross, powiększającym moc o 7 – 8 KM.

Foto: KS Turów Bogatynia Andrzej Daraż CZ 380 i Wojciech Recz CZ 125

Motocykle garażują w podstawówce nr 113. przy Zemskiej, w sąsiedztwie szkolnych kartów Renczowie senior i junior trenują na zaimprowizowanym torze, powstałym na wysypisku przy Dzierżoniowskiej – Andrzej startuje, jaka pierwszy, Wojtek goni zazwyczaj po trzech okrążeniach dochodzi trenera Solidnie przepracowana zima zakończyła się kontuzja w Spale (rany szarpane obu nóg odniesione przy podciąganiu!), ale -18- latek jest już w dobrej formie Codziennie 8-10 km biegu, rower motocykl, dwie godziny ćwiczeń siłowych Wystarczyłoby w Głogowie dwukrotnie zostawić w tyle uczestników MP w klasie otwartej junior. Ojciec przygotowywał trasę. Rajdu ma wprawę, gdyż od 1970 szykuje imprezy w trialu, enduro na Dolnym Śląsku„ łącznie z MS i ME

Foto: KS Turów Bogatynia ekipa

Dzięki telewizji satelitarnej Wojciech śledzi afrykańskie maratony i tam widzi kiedyś swoje miejsce. Marzenia są realne, bowiem zaprzyjaźniony. Klub z Nimes chętnie przyjąłby wrocławianina Jaz w ubiegłym roku Francuzi zaprosili Renczów na obóz. Ci doznali niemal szoku od’ 9.00 Do 13.00 Jazda non stop, krótka przerwa i do.19.00 na motocyklu! Tak rodzą się talenty na miarę Peterhansel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod *