Przed 6-dniówką w Zeltweg 1976

W dniach 20—26 września Austriackiej miejscowości Zeltweg odbędzie się jedna z największych motocyklowych

imprez — sześciodniówka. Impreza ta, gromadząca corocznie na starcie najlepszych motocyklistów, jest niezwykle trudnym sprawdzianem dla zawodników i maszyn. W ciągu 6 dni motocykliści będą mieli do pokonania około 1500 km terenowej trasy, na której zlokalizowane są próby specjalne. Każdego dnia odbywa się próba crossowa oraz wyścigowa, która w Austrii rozgrywana będzie na lorze wyścigowym.

Podobnie jak i w latach ubiegłych w imprezie startują polscy motocykliści. Warto przypomnieć, że przed rokiem na wyspie Man nasz zespół w konkurencji „Trophy uzyskał najlepszy w historii, startów w tej imprezie wynik, plasując się na 5 miejscu. Polacy mieli realne szanse na zajęcie w klasyfikacji końcowej dużo lepszej pozycji, lecz trzeciego dnia miał wypadek Stanisław Olszewski, co kosztowało nasz zespół wiele ujemnych punktów.

W tym roku na 6-dniówkę w Zeltweg desygnowany został podobny skład jak przed rokiem. Jedyna zmiana nastąpiła w konkurencji Srebrnej wazy. Po kilkuletniej przerwie wrócił ponownie na trasę 6- dniówki Henryk Drogosz.

W konkurencji „Trophy” Polacy wystartują na nowych motocyklach „Jawa„. Stanisław Olszewski i Zbigniew Kłujszo na „Jawach 250“, Hubert Gajer i Czesław Sędrowicz na „Jawach 350”, natomiast Lech Kordon i Czesław Obłoczyński na „Jawach 360”. W konkurencji „Srebrnej wazyZbigniew Nowicki i Henryk Drogosz pojada na motocyklach „Simson 75”, a Zenon Wieczorek i Bogusław Urbaniak na „Jawach 360”.

Nasi zawodnicy poznali już trasy w okolicach Zeltweg podczas zawodów w lipcu br. Oba nasze zespoły składają się z doświadczonych zawodników, którzy jeżdżą dobrze zarówno na trasach crossowych, jak i na wyścigowych. Motocykliści startujący w konkurencji „Trophy” dysponują w tym roku dobrze przygotowanymi ,.Jawami”, a warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Czechosłowacy przygotowali naszym zawodnikom doskonały sprzęt, z którym nie było najmniejszych kłopotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod *