Polubił crossy i rajdy

34-letni Zbigniew Kłujszo z Gdańskiego Auto Moto Klubu Budowlani ma na swoim koncie dwa tytuły indywidualnego wicemistrza Europy w rajdach motocyklowych i cztery tytuły mistrza Polski w tychże rajdach, natomiast w crossie dwukrotnie wywalczył krajowe pierwszeństwo w klasie 250 cm. Trzykrotnie był w tej klasie wicemistrzem Polski, a raz w klasie 500 cm. W bieżącym roku do tytułu mistrza Polski w 250 cm, który bardzo sobie ceni, „dorzucił” Jakże wartościowy sukces — drużynowe wicemistrzostwo świata w rajdzie szosowo-terenowym „Enduro” w Holandii — był członkiem 6-osobowej ekipy polskiej w tej sześciodniówce, przy czym obok niego w drużynie jechali jeszcze dwaj gdańszczanie — Ryszard Gancewski i Krzysztof Serwin. Posiada klasę mistrzowską międzynarodową.jpg659 copy

Foto.Zbigniew Kłujszo na austriackim KTMie


 

Bieżący rok był dla mnie rzeczywiście dobry. Mimo. Że nie ominęła mnie kontuzja nogi, także w ostatniej eliminacji crossowych MP. Która decydowała o tytule. Jechałem jak to się mówi jedną nogą. Mam za sobą 17 lat zawodniczej kariery i wiem, że tylko zdrowy Kłujszo może być groźny dla najlepszych. Jako ciekawostkę podam, że wywodzę się z wylęgarni motocyklowych talentów z Lidzbarka Warmińskiego. Stamtąd wyszło około 10 mistrzów i wicemistrzów Polski. Z utytułowanym później Stanisławem Olszewskim mieszkałem po sąsiedzku — do szkoły jeździliśmy rowerami a potem przesiadłem się na WFM-mke.

— Pyta pan, na jakich motocyklach jeżdżę teraz na zawodach. Otóż w motocrossie dosiadam austriackiego KTM- 250 (na zdjęciu). Kupiłem go prywatnie za dolary otrzymane w ramach startowego na 10 zawodach we Francji. Na tego typu motocyklu (ma 45 koni) zdobyto w tym roku indywidualne mistrzostwo świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod *