Pechowy wyścig Zbigniewa Banasika 1993

Podczas rozgrywających się w Kwidzynie czwartą eliminacją indywidualnych Mistrzostw Świata w rajdach Enduro będących jednocześnie eliminacją do mistrzostw Europy w gronie ponad 100 zawodników z 15 krajów około 30 osobowa grupa polskich motocyklistów walczyła w piątej i szóstej eliminacji zbierając punkty do Mistrzostw Polski w klasie otwartej senior w rajdach Enduro.

W tym gronie nie zabrakło również Kieleckich motocyklistów z trzech klubów z Kielc ŚKM, KKM oraz KTM Novi. Ogólnie zawody zakończyły się zwycięstwem zawodników za granicy, którzy triumfowali we wszystkich klasach. Polacy jechali tym razem pechowo pierwszego dnia ubiegłoroczny wicemistrz świata w klasie 80cm Maciej Wróbel został odwieziony do szpitala, który doznał skomplikowanego złamania ręki. W pierwszym dniu zawodów zajmujący drugie miejsce w klasie 80cm Andrzej Tomiczek z AP Głogów, nie ukończył zawodów po przez defekt motocykla, Leszek Drogosz ze Świętokrzyskiego Klubu Motocyklowego zajął piąte miejsce tuz za nim był Paweł Więckowski z KKM a na pozycji siódmej Grzegorz Horodyński z KTM Novi Kielce.

W bardzo trudnym terenie w rywalizacji krajowej znakomicie radzili sobie Kielczanie pecha miał zaś nasz utalentowany zawodnik Zbigniew Banasik z ŚKM, któremu uległ poważny defekt motocykla i odebranie miejsca w wysokiej lokacie. Podkreślić trzeba ze kielczanie oprócz pecha Zbigniewa Banasika dojechali do mety w komplecie, czego zaledwie dokonała połowa zawodników. Po za tym zabrakło tez Ryszarda Augustyna z RTM ze względów osobistych. Drugiego dnia zawodów Zbigniew Banasik nie miał już kłopotów ze swoim motocyklem i zajął bardzo dobre drugie miejsce w swojej klasie jedynie przegrywając z Jackiem Czachorem z Pałacu Młodzieży Warszawa na piątej pozycji dojechał Grzegorz Horodyński na siódmej lokacie Hubert Dzionek z KTM Novi a na ósmej Mariusz Moćko z SKM.

Wyniki drużynowo.

1.Pałac Młodzieży Warszawa 82pkt.

2.Szarak Sochaczew 46pkt.

3.ŚKM 36pkt.

4.KTM Novi 33pkt.

7.KKM 9pkt.

Po sześciu eliminacjach w rajdach Enduro na prowadzeni znajduje się BKM Bielsko Biała 707pkt. Wyprzedzając AP Głogów z 513 pkt. Pałac Młodzieży Warszawa 412pkt. ŚKM Kielce 278 pkt. Na siódmym miejscu znalazł się klub KTM Novi 161 pkt. Na dziewiątym miejscu KKM 151 pkt. A na dziesiątym RTM 49pkt.