Nie zawodna Honda Hanaczka 1992 KAZIMIERZ RASZKA

Drugą eliminację mistrzostw Polski południowej w motocrossie na torze w Cieszynie- Boguszowicach odkładano parę razy. Termin należało dostosować do uczestników rajdów enduro oraz crossowców z Czechosłowacji. Zawody doszły do skutku w ostatnią niedzielę. Organizator, Cieszyński Klub Motorowy, tym razem trafił z terminem w przysłowiową dziesiątkę. Pogoda dopisała, cały tor w Boguszowicach zapełnił się widzami.

Pierwsi ruszyli na trasę crossowcy w klasie 80 cm. Młodzież na trudnej trasie radziła sobie całkiem dobrze, prezentując niezłą technikę, ambicję i odwagę. Klasą w obu wyścigach był Sebastian Krywult z Górnika Czerwionki Dosiadał KTMPrawdziwe emocje wzbudziły biegi w połączonych klasach 125/250/500 cm.

W wyścigu o palmę pierwszeństwa walczył ponad 40- letni Mirosław Hanaczek z mieszkającym od 8 lat w Austrii Gerardem Gorgoszem. Minimalnie lepsza okazała się „hondaHanaczka. Znacznie bardziej pasjonujący był II wyścig. Hanaczek, po dobrym starcie, stracił prowadzenie w połowie I okrążenia na rzecz Gorgosza. Gdy wydawało się, że tym razem jeźdźcy zamienią się miejscami na mecie, Hanaczek w końcówce zaprezentował fantastyczną jazdę, ponownie wygrał, i to ze znaczną przewagą.

Najmłodsi startowali na motocyklach 50 cm na skróconej trasie. W obu biegach błyszczał 7-letni Józef Kulchary z Czechosłowacji, który na motocyklu „kawasaki” zaprezentował całkiem dojrzałą jazdę i technikę pokonywania muld i zakrętów.

O ocenę zawodów poprosiłem przedstawiciela Zarządu Okręgu PZM-ot., Jana Platę. Powiedział:

Trasa została doskonale przygotowana,była szybka, a przy tym bezpieczna sprawności organizacyjnej świadczy fakt, ie wszystkie wyścigi odbywały się zgodnie z planem czasowym. Podobała mi się oprawa zawodów. Wysoko oceniam prowadzoną przez Janusza Kunisza spikerkę; kibice byli doskonale zorientowani o kolejności na trasie. Należy tylko żałować, iż do Cieszyna przyjechało niewielu zawodników. Niestety, jest to drogi sport, i coraz mniej klubów stać na wystawienie swoich reprezentacji.

Końcowe wyniki n eliminacji mistrzostw strefy:

klasa 50 cm

1. Bogusław Suchanek, 2. Adam Łabudek (obaj Cieszyński Klub Motorowy), 3. Klaudiusz Bartosik (BKM Bielsko);

klasa 80 cm

L Sebastian Krywult, 2. Tadeusz Kozielski (obaj Górnik Czerwionka), 3. Sebastian Adamiak (AMK Grodków);

klasa 125 cm

1. Mariusz Zubek (CKM), 2Jtoman Sitek, 3.Sebastian Kowala (obaj Górnik);

klasa 250 z 500 cm

1. Mirosław Hanaczek, 2. Gerard Gorgosz (obaj CKM), 3. Sławomir Trojanowski (AMK Grodków).

W punktacji zespołowej wygrali crossowcy z Cieszyna-Boguszowic, gromadząc 207 pkt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod *