Motocrossowcy Śląska i Legii najlepszy pasjonująca walka na szczecińskim torze  17.04.1972

Wczoraj na torze motocrossowym w Szczecinie rozegrano II eliminację do mistrzostw Polaki w motocrossie. Na tarcie stanęło 70 zawodników ubiegających się o mistrzowskie tytuły w klasach 125, 250 i 500 cm. Niesprzyjająca aura sprawiła, te ciekawe i kwietnie zorganizowane zawody oglądała tylko garstka widzów.

II eliminacja stała pod znakiem dobrej jazdy zawodników Śląska Wrocław, warszawskiej Legii, Zawiszy, Wawelu Ostróda i KM Szczecin. Nasi motorowcy nie byli jednak w stanie włączyć się do walki o zwycięstwo, gdyż triumfatorzy poszczególnych wyścigów. A także w łącznej punktacji, byli poza ich zasięgiem. Najlepszą formę demonstrował Zbigniew Rutkowski — w trzech wyścigach klasy 250 cm walczył przez cały czas w czołówce. Najlepsze miejsce 2 zajął w drugim wyścigu, natomiast w trzecim biegu był trzeci.

W tej klasie bezkonkurencyjny był Teofil Jasiński z Legii Warszawa. Wygrał on wszystkie 3 biegi nie dając nikomu żadnej szansy rywalizacji. W walce o następne miejsca rywalizowali ze sobą Bogusław Urbaniak z Budowlanych Gdańsk. Stanisław Olszewski z WSW Wawel Ostróda i Zbigniew Rutkowski z MK Szczecin Tę rywalizacje miedzy rutynowymi zawodnikami Rutkowskim i Urbaniakiem wygrał Stanisław Olszewski i on w łącznej punktacji trzech biegów uplasował się na II miejscu. Zb. Rutkowski zajął ostatecznie III miejsce, co należy uznać za sukces.

W klasie 500 cm najlepszym zawodnikiem był Tadeusz Bednarczuk ze Śląska Wrocław. Wygrał on dwa biegi. A w jednym tylko na skutek upadku zajął III miejsce. Jego najgroźniejszym rywalem był kolega klubowy — Czesław Sędrowicz. Który we wszystkich biegach plasował się na czołowych miejscach i w efekcie w łączne punktacji zajął II miejsce. Na III miejscu w tej klasie uplasował się Józef Bulikowski z Legii, który w drugim i trzecim wyścigu poważnie zagrażał Sędrowiczowi.

W klasie 125 cm odbył się tylko jeden wyścig. W którym na starcie stanęło 17 zawodników. Tutaj pewnie zwyciężył Tadeusz Szwemin z Zawiszy Bydgoszcz przed E. Zarzyckim z Legi W-wa i J. Soaną z WSW Wawel Ostróda.

Z pozostałych zawodników KM Szczecin — Bogdan Sas w klasie 500 cm zajął dobre miejsce, a Jerzy Ciszek w klasie 125 cm uplasował się na VI pozycji.

A oto zwycięzcy w poszczególnych klasach:

125 cm 1. T. Szwemin (Zawisza Bdg). 2. E. Zarzycki (Legia W-wa), 3. J. Sosna (Wawel Ostróda); Ostróda). 3. Zb. Rutkowski (KM Szczecin);

250 cm 1. T. Jasiński (Legia W-wa) 2. Stanisław Olszewski ( Wawel Ostróda) 3. Zbigniew Rutkowski (KM Szczecin)

500 cm 1. T. Bednarczuk (Śląsk Wr.). 2. Cz. Sędrowicz (Śląsk Wr.). 3. J. Bulikowski (Legia W-wa).

Organizacja zawodów spoczywająca w rękach działaczy KM Szczecin i PZMOT — bardzo sprawna. Zakończenie zawodów i rozdanie nagród odbyło się wieczorem w klubie ZMS Trygław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod *