Motocrossowcy przenoszą się do Hali – 1988

Właściwie kolejny sezon motocrossowy mamy za sobą. Ostatnim akcentem będzie U Halawy Motocross w dniach 26—27 bm. w katowickim „Spadku”. Zobaczymy w nim też najlepszych crossowców Klubu Motorowego Cieszyn. Zarząd Główny PZMot ogłosił oficjalne wyniki mistrzostw Polski. W punktacji zespołowej KM Cieszyn został sklasyfikowany na V miejscu. Tak wieje został powtórzony wynik z ubiegłego roku.

W klasie 50 cm, która w tym sezonie zaliczana była po raz ostatni do punktacji MP, bardzo dobrze spisywał się w pierwszych startach Franciszek Stoszek. Niestety w lipcu odnowiła mu się stara kontuzja, która uniemożliwiła start w ostatnich 4 eliminacjach. Sklasyfikowany został na IX miejscu. Lokata nie odzwierciedla jego umiejętności.

Andrzej Tomiczek w ki. 125 cm w porównaniu do ubiegłego roku. awansował o 1 pozycję; zdobył tytuł I wicemistrza Polski. Mogło być jeszcze lepiej, gdyby nie słabsza dyspozycja pod koniec sezonu. Na usprawiedliwienie pozostaje fakt, iż był to dla naszego 20-lalka bardzo wyczerpujący rok. Oprócz motocrossu startował — i to z powodzeniem — w krajowych i zagranicznych rajdach enduro. W tych ostatnich zawodach bronił barw Bielskiego Klubu Motorowego, gdyż KM nie posiada, sekcji rajdowej. W tej samej klasie zadebiutował Andrzej Brudny. Pokazał się z jak najlepszej strony. Na 53 klasyfikowanych zawodników zajął XVII lokatę.

W kl. 250 cm, która była w tym sezonie najmocniej obsadzona, startował tylko Józef Stachoń. Prezentował nierówną formę. Jego XI miejsce należy uznać za niezła pozycję.

W kl. 500 cm, która jeszcze do niedawna uznawana była za cieszyńską, nie wystartował tym razem Jerzy Stodulka. Mirosław Haneczek posiadał kłopoty z motocyklem, co nie pozwoliło mu na ukończenie wszystkich wyścigów eliminacyjnych. Został sklasyfikowany na IV miejscu. Debiutantem w „pięćsetkach” był Bronisław Heller XII pozycja nic odpowiada jego możliwościom oraz ambicjom.

Znamy także oficjalne wyniki mistrzostw strefy południowej. W punktacji zespołowej KM Cieszyn zajął II miejsce, tuż za Górnikiem Czerwionka.

W kl. 50 cm enduro Marcin Małysz został sklasyfikowany na VI. a Andrzej Sojka na X miejscu.

W kl. 50 cm sport wicemistrzem strefy został F. Stoszek, a Sebastian Kania zajął VIII pozycję.

W kl. 125 cm tytuł wicemistrza strefy wywalczył A. Brudny, a II wicemistrza Janusz Opinia. W klasie tej startowali również: A. Tomiczek — VII miejsce(zaliczył tylko 1 eliminację), F. Stoszek — XII i S. Kania — XX miejsce.

Wicemistrzem strefy w kl. 250 cm został J. Stachoń, A. Tomiczek został sklasyfikowany na IV, a J. Opioła na X miejscu.