Mistrzostwa Europy w Enduro Brezova pod Bradlom 1986 (CS)

W trzeciej w sumie z sześciu eliminacjach rajdowych w Mistrzostwach Europy w Enduro, w które były rozgrywane zostało w miejscowości Brezova pod Bradlom w dniach 09-10.06.1986 W Czechosłowacji do tej Imprezy zgłosiło się 114 zawodników z 11 krajów oraz 70 zawodników z Czechosłowacji, którzy przystąpili w sobotę do startu pierwszego dnia zwodów, który odcinek wynosił 270 km wieczorem matka natura pokazała swoje nad małymi Karpatami zebrały się chmury i zaczęło padać zawodnicy byli przerażeni myślami, co będzie z trasą jak zdołamy podjeżdżać strome podjazdy jak wypadnie test specjalny?? Oto niektóre pytania zawodników także dni dla tej imprezy były chłodne i pogoda deszczowa trasa była ciężka nawet po przejściu trasy na pieszo w gumiakach. W klasie 500cm było bardzo interesująca walka miedzy zawodnikami otóż mistrz Europy Niemiec Jens Scheffler (MZ) walczył ze swoim rodakiem Jochanem Schutzlerem (MZ), którzy miedzy sobą w poprzednich rajdach zmieniali się na podium miedzy sobą Joachim wykorzystał te sytuacje i jechał 3 najlepsze czasy z 4 Jens Scheffler walczył z problemami ogumienia i musiał przepuścić silnie jadącego Szweda Lundberga (Husqvarna) następnego dnia obróciła się sytuacja i Jens Scheffler wyszedł na swoje przed Szwedem Lundbergiem prowadząc punktacje, która wzrosła o 3,01 punktu. Pech także spotkał zawodnika z Czechosłowacji Josefa Chovancika, któremu już pierwszego dnia uległa awaria silnika w swojej Jawie. W klasie 250cm wygrał zawodnik Czechosłowacji Emil Cunderlik (Jawa) najlepszy czas.

Wyniki 2 dniowej eliminacji w ME dzień pierwszy

Klasa 80cm

1.Muraglia Accossato Włochy 947,97p 2. Thälmann Simson DDR 1019, 84p 3. Geißenhöner Simson DDR 1078, 22p 4.Passeri Accossato Włochy 1567,73p 5.Zbigniew Przybyła Simson Polska 2142,24p 6.Tassi TM Włochy 2332,19p 7.Salvi Valenti Włochy 2780,22p.

Klasa 125cm

1.A.Marinoni Aprilla Włochy 781,33p. 2.Hubner Simson GS DDR 788,69p 3.Cisar Jawa CS 797,78p 4.Gancewski Simson Polska 798,73p 5. Grasso Kram-it Włochy 873,17p 6.Pekka KTM Finlandia 942,57p 7.Machacek Jawa CS 998,27p 8.Sauer KTM RFN 1129,92p 9.lammel Simson DDR 1187,62 10.Lovett KTM RFN 1217,19p 11.Pegurri KTM Włochy 1308,20p 12.Myllys KTM Finlandia 1309,30p 13.Nilsson Husqvarna Szwecja 1555,11p 14.Tuuli KTM Finlandia 1760,08p 15.Holz Yamaha RFN 2744,16p

Klasa 250cm

1.Cunderlik Jawa CS 750,62p 2.Sturm MZ DDR 760,23p 3.Janos Jawa CS 780,20p 4.Kladtke MZ DDR 792,76p 5.Medardo Puch Włochy 801,41p 6.Weber MZ DDR 843,11p 7.Lalay KTM Francja 849,14p 8.Karlson Husqvarna Szwecja 868,21p 9.Bus Jawa CS 891,15p 10.Gruner MZ DDR 899,21p 11.Podmol Jawa CS 914,51p 12.Schalkwik Honda Holandia 965,23p 13.Pellegrinelli Kram-it Włochy 987,89p 14.Kotrla Jawa CS 1067,04p 15.Bergman KTM Finlandia 1114,76p 16.Bastl Jawa CS 1119,53p

Klasa 500cm

1.Schulzer MZ DDR 738,35p 2.Lundberg Husqvarna Szwecja 762,34p 3.Scheffler MZ DDR 765,06p 4.Posledni Jawa CS 773,53p 5.Cyffka MZ DDR 820,90p 6.Posik Jawa CS 832,57p 7.Helminen Husqvarna Finlandia 838,33p 8.Poorte Honda Holandia 854,87p 9.Kotyba Jawa CS 858,13p 10.Duchacek Jawa CS 881,96p 11.Person Husqvarna Szwecja 924,92p 12.Kjed Husqvarna 946,97 13.Smazal Jawa CS 1060,39p 14.Capello Husqvarna Włochy 1069,31 15.Dupal Jawa CS 1100,31p

Klasa 500cm 4T

1.Andreini Honda Włochy 766,01p 2.Zloch Jawa CS 768,98p  3.Pokorny Jawa CS 880,13p 4.Charbonnier Husqvarna Francja 987,94p 5.Kemppainen Husqvarna Finlandia 996,47p 6.Andersson Szwecja Husqvarna 1103,91p 7.Charles Husqvarna Francja 2001,49p 8. Schram Honda Holandia 2491, 93 9.Monti KTM Włochy 3760, 74p

Wyniki 2 dniowej eliminacji w ME dzień drugi

Klasa 80cm

1.Muraglia 802,43p 2. Thälmann 821,41p 3.Przybyła 838,90p 4.Salvi 864,19p 5.Passeri 992,14p 6. Geißenhöner 971,44 7.Tassi 1178,44p

Klasa 125cm

1.Hubler 765,86p 2.Cisar 773,85p 3.Marinoni 775,09p 4.Gancewski 719,17p 5.Grasso 794,10p 6.Lammel 803,90p 7.Sauer 805,60p 8.Nilsson 807,83p 9.Myllys 829,76p 10.Pegurri 841,91p 11.Pekka 887,86p 12.Lovett 895,35p 13.Holz 968,02p 14.Kriete 1331,68p

Klasa 250cm

1.Weder 762,23p 2.Sturm 763,25p 3.Medardo 767,47p 4.Cunderlik 768,76p 5.Kladtke 779,25p 6.Lalay 788,08p 7.Janous 790,06p 8.Gruner 792,31p 9.Kroupa 793,81p 10.Podmol 801,82p 11.Flekna 808,18p 12.Bus 817,11p 13.Bastl 828,56p 14.Bergaman 839,73p 15.Lacina 875,79p

Klasa 500cm

1.Scheffler 746,73p 2.Schutzler 749,74p 3.Posledni 763,43p 4.Cyffka 785,67p 5.Lundberg 805,69p 6.Smazal 819,67p 7.Poorte 838,04p 8.Duchacek 841,44p 9.Dupal 844,50p 10.Grellman 866,75p 11.Lahnard 883,52p

Klasa 500cm 4T

1.Andreini 813,58p 2.Charbonnier 819,27p 3.Pokorny 820,91p 4.Kemppainen  882,05p 5.Schram 907.82p 6.Andersson  1022,42p 7.Montl 1028,97

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod *