Janusz Kwarta, wiceprezes AMR Tortex Dogadamy się 1996

Z końcem roku mija okres wypożyczenia Andrzeja Tomiczka z Górnika Mysłowice do AMK Tortex. Ostatnio, jak poinformował katowicki „Sport”, mysłowicki klub upomniał się o swojego zawodnika. Motokrosowy mistrz Polski w barwach grodkowskiego klubu startował przez minione cztery sezony. Sport” napisał, że Górnik gotów jest pozostawić Tomiczka w Grodkowie za 50 tysięcy złotych.

Już wcześniej wiedziałem – mówi Janusz Kwarta z AMK – że działacze z Mysłowic chcieliby powrotu Andrzeja, nie było jednak mowy o żadnych kwotach. O tych dowiedziałem się dopiero ze $portu Za te pieniądze można wyposażyć Andrzeja w sprzęt na nony sezon i zapewnić mu pełne utrzymanie.

W takich sytuacjach wiele zależy też od samego zawodnika. Po czterech latach startów w Grodkowie Tomiczek nie ma ochoty wracać do Mysłowic.

Andrzej powiedział  kontynuuje Janusz Kwarta  że chce u nas dokończyć dzieło albo tez da sobie spokój ze sportem. Teraz jedna jest jeszcze za wcześnie na mówił nie o zakończeniu sprawy. Myślę że się dogadamy, a najbliższą okazją ku temu będzie spotkanie 7 grudnia w Świętochłowicach, podsumowujące mistrzostwa strefy.

Oprócz tytułów mistrzowskich swoich zawodników Grodkowie działacze mają dodatkowe powód do zadowolenia. W niedzielę w Warszawie odbyło się spotkanie podsumowujące sezon motocyklowy w Polsce. Zawodnicy odbierali medale i szarfy mistrzowskie, natomiast grodkowski klub uhonorowań; został nagrodą za najlepiej przeprowadzoną eliminacje mistrzostw Polski w enduro. Wyróżnienie indywidualne przy znano również Adamowi Bukaczewskiemu. prezesowi AMK Tortex, który był kierownikiem tych zawodów. 

Enduro w Grodkowie 1996

W Grodkowie zapowiadają się w najbliższy weekend emocje związane z III i IV rundą mistrzostw Polski w rajdach enduro. Smaczku zawodom dodaje fakt, że obsada będzie międzynarodowa. Trasę wyścigu wytyczono na odcinku 350 km. Zawody organizuje Auto – Moto – Klub Tortex z Grodkowa, początek w sobotę o godz. 9.00.

Rajd rozgrywany będzie w sześciu konkurencjach: młodzików (kl. 50), juniorów (kl. 125 oraz kl. otwarta), seniorów (kl. 125 plus 4 T), seniorów (powyżej 175 oraz klubowej).

Warto przypomnieć najlepszych motocyklistów w poszczególnych konkurencjach:

klasa 50 cm młodzików:

1. R. Gancewski (Drwęca Ostróda) – 48 pkt., 2. B. Obłucki (AP Warszawa) – 31 pkt., 3. M. Lorenc (AP Warszawa) – 29 pkt., 4. B. Jaworski ( BKM Bielsko-Biała) – 29 pkt., 5. P. Pawłowski (AP Warszawa) – 23 pkt.,

klasa juniorów do 125 cm

1. R. Warchoł (AP Głogów) – 51 pkt., 2. K. Bartosik (BKM Bielsko-Biała). 3. D. Chrobak (BKM Bielsko-Biała) – 40 pkt., 4, P. Adamkowski (AP Warszawa) – 36 pkt.. 5. P. Czekaj (BKM Bielsko-Biała) – 27 pkt… 20. R. Kwarta (AMK Tortex Grodków) – 0 pkt.,

klasa otwarta juniorów:

1. S. Krywult (BKM Bielsko-Biała) – 54 pkt., 2. B. Bembenik (BKM Bielsko-Biała) – 35 pkt., 3. A. Kowalski (AP Warszawa) – 31 pkt., 4. R. Ciosek (AP Warszawa) – 25 pkt., 5. S. Rompa (Bałtyk Gdynia) – 22 pkt.. 14. A. Seremet (AMK Tortex Gdynia) – 0 pkt.,

klasa 125 cm + 4 T seniorów:

1. M. Wróbel (AP Warszawa) – 54 pkt.. 2. M. Dąbrowski (AP Warszawa) – 40 pkt., 3. M. Nikiel (AMK Tortex Grodków) – 40 pkt., 4. Z Banasik (SKM Kielce) – 34 pkt., 5. P. Barchan (SKM Kielce) – 22 pkt.,

klasa powyżej 175 cm seniorów:

1. A. Tomiczek (AMK Tortex Grodków) – 54 pkt., 2. J. Czachor (AP Warszawa) – 46 pkt, 3. W. Rencz (AP Głogów) – 38 pkt., 4. M. Czachor (AP Warszawa) – 36 pkt., 5. Z. Szczepanek (KKM Kielce) – 23 pkt., oraz R, Procyszyn (AMK Tortex Grodków)

Ku podwójnej koronie 1995

W maju przyszłego roku grodkowski AUTO-MOTO-KLUB będzie obchodzić swoje 40 lecie a jakby w „przeddzień” tej rocznicy klub zorganizował pod koniec kwietnia br. zawody z cyklu Grand Prix Enduro będące jedną z eliminacji mistrzostw kraju. Za przygotowanie i przeprowadzenie tej imprezy na ręce prezesa AMK – Adama Bukaczewskiego pełniącego tę Funkcję od kilkunastu już lat, nadszedł List pochwalny z PZMot-u. A. Bukaczewski jest jednym z współwłaścicieli firmy TORTEX. wytwarzającej keczupy i musztardy. a niedawno AUTO-MOTO- KLUB dodał do swej nazwy – nazwę firmy, która stała się jego sponsorem.

Pomysł jest prosty – mówi Janusz Kwarta, wiceprezes ds. sportu w klubie – na każdych zawodach pokazują się nasi zawodnicy mający TORTEX na rękawach. kaskach, motocyklach, ponadto przy boksie wiszą firmowe flagi, logo widnieje na namiocie rozdajemy także foldery ze znakiem klubu, przy założeniu, ze z każdej eliminacji telewizja pokaże migawkę, przez rok uzbiera sir 20 minut…Oczywiście, telewizja pokazuje zwycięzców, a silą AMK TORTEX są zawodnicy stanowiący czołówkę krajową, i to w obu klasach: motocrossowej i Enduro. Ta pierwsza to wyścigi po torze. druga to jakby test na wytrzymałość maszyn, z punktami kontrolnymi, odcinkami specjalnymi itp.. a zawodnicy sami muszą naprawiać sobie sprzęt na trasie.

W sezonie rozgrywa się 6 rajdów po dwa wyścigi każdy, w sumie 12 biegów i właśnie w tej drugiej konkurencji liczą się dwa nazwiska:  Andrzeju Tomiczka i Marcina Nikla. Pierwszy z zawodników jest najlepszym polskim zawodnikiem w klasie powyżej 175 cm seniorów. natomiast drugi – w klasie 125 cm plus 4-takty zajmuje 3. pozycję. Andrzej Tomiczek jest mistrzem polski w Enduro’94 i wicemistrzem w motocrossie. To niewątpliwy lider drużyny narodowej, który poprowadzi polską reprezentację na tegorocznych mistrzostwach świata HNDIRO w Jeleniej Górze do walki WORLD TROPHY.

W motocrossie po 5 eliminacjach (10 wyścigach) A. Tomiczek prowadzi w klasie 500 cm zdążając tym samym po tytuł dwukrotnego mistrza kraju. Poza nim i M. Niklem klubową, czołówkę zawodników tworzą: Ryszard Augustyn, Andrzej Seremet i Robert Kwarta Drużyna AMK TORTEX na półmetku Enduro zajmuje 5 miejsce. w motocrossie 9.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz kod *